Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony, oznacza że zgadasz się na ich użycie.
Akceptuję

Wydalona z Polski Ludmiła Kozłowska w PE pracuje nad rezolucją uderzająca w Polskę. [FOTO]

Wydalona z Polski Ludmiła Kozłowska w PE pracuje nad rezolucją uderzająca w Polskę. [FOTO]

Mimo, że Prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska w 2018 roku została wydalona z Polski i Unii Europejskiej nie przeszkodziło jej to w dołączeniu do zespołu pracującego nad rezolucją uderzającą w Polskę.

 

Na swoim Twitterze fundacja chwali się z owocnej pracy, która ma wesprzeć rezolucję na temat sądownictwa w Polsce i pilnować “aby jak najmocniej uderzała w Prawo i Sprawiedliwość, chroniła sędziów, prokuratorów i obywateli.

 

 

W sierpniu 2018 roku Kozłowska została deportowana z terytorium Unii Europejskiej na skutek wpisania do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) przez polskie władze. Powodem były wątpliwości dotyczące fundacji Otwarty Dialog, której finanse sprawdzała m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

 

Pomimo tego, że wpis do SIS powinien skutkować natychmiastowym wydaleniem z każdego kraju ze strefy Schengen to rząd belgijski ze względu na "na miałkość oskarżeń polskich służb specjalnych" pozwolił na wjazd Kozłowskiej.     

 

Cieszę się, że belgijskie władze nie uwierzyły w propagandę rządu PiS. Kłamstwa szerzone przez polską dyplomację i rządowe media nie są w stanie przesłonić faktów, że prodemokratyczni działacze w Polsce są prześladowani .

– tak komentowała to wtedy Ludmiła Kozłowska.

 

 

Niezalezna.pl informowała o artykule ukraińskiego dziennikarza Andrija Bożenko, który na portalu antikor.com.ua opisał życiorys Ludmiły Kozłowskiej, szefowej Fundacji Otwarty Dialog.

 

Ludmiła Kozłowska pochodzi z Sewastopola (Autonomiczna Republika Krymu). Po aneksji Krymu przez Federację Rosyjską w 2014 roku, kobieta otrzymała rosyjskie obywatelstwo. Zajmuje się działalnością społeczną. W 2004 roku była aktywną uczestniczką Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie. W latach 2005-2006 stała na czele kampanii mającej na celu wyprowadzenie Floty Czarnomorskiej z Sewastopola. W przeszłości była również koordynatorem międzynarodowych projektów w ramach „FOD’’ w dziedzinie rozwoju projektów i przedsiębiorstwa ES.T.Kom (Ukraina). Jej mężem jest Polak Bartosz Kramek – działacz społeczny i polityczny oraz przewodniczący rady wspomnianej Fundacji. Kramek jest znany również z tego, że w lipcu 2017 roku opublikował 16 tez dotyczących niepodporządkowanie się władzy, w tym również postulują niepłacenie podatków.

 

- możemy przeczytać na portalu niezalezna.pl

 

 

 

Jednak, jeśli przyjrzeć się bliżej, to staje się jasne – na samym początku swojej aktywnej działalności Kozłowska wpadła w sprawdzoną maszynę werbunku FSB Rosji za pomocą szantażu, kompromitacji oraz nacisku na osoby bliskie, w szczególności na jej brata – biznesmena Petra Kozłowskiego. On „wszedł” w krymski biznes na przełomie lat 90-tych i 2000, i stale go rozszerzał. Przy czym robił to niezupełnie legalnie. […] Właśnie dzięki szantażowi i naciskom FSB na Kozłowskiego, jeszcze we wczesnych latach udało się zwerbować jego siostrę. Zwerbowanie Kozłowskiego potwierdza również ten fakt, że fabryka „Mayak” została szybko skreślona z listy odosobnienia, która była przygotowana po przyjściu na Półwysep Krymski „zielonych ludzików””.

- komentuje dalej Bożenko.

 

Internaci trafnie komentują zaistniała sytuację.

 

 

 

 

 

 

Materiał Telewizji Republika na temat Ludmiły Kozłowskiej i fundacji Otwarty Dialog.

 

Pamiętaj, że na naszej stronie masz możliwość dodawania postów i tworzenia grafik
9 luty 2020
Zgłoś
9 luty 2020
Dodaj komentarz
Komentuj na Facebooku
0/1000
Dodaj