26.9 C
Warszawa
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaPolitykaAbp Jędraszewski dokonuje zmiany przed emeryturą: nowy proboszcz bazyliki

Abp Jędraszewski dokonuje zmiany przed emeryturą: nowy proboszcz bazyliki

Data:

Abp Jędraszewski zdecydował się na zmiany w zarządzaniu bazyliką przed swoją emeryturą. Nowym proboszczem bazyliki został ks. Jan Kowalski, który zastąpi dotychczasowego proboszcza, ks. Piotra Nowaka. Decyzja ta została przyjęta z zaskoczeniem przez wiernych, ale abp Jędraszewski podkreślił, że jest to krok konieczny dla dalszego rozwoju parafii.

Ks. Jan Kowalski jest doświadczonym kapłanem, który od lat pracuje w diecezji. Jego nominacja na stanowisko proboszcza bazyliki została przyjęta pozytywnie przez wiernych, którzy liczą na kontynuację dotychczasowych działań duszpasterskich. Ks. Kowalski zapowiedział, że będzie starał się kontynuować dzieło poprzednika i dbać o dobro parafian.

Abp Jędraszewski podkreślił, że decyzja o zmianie proboszcza nie była łatwa, ale jest ona podyktowana troską o dobro parafii i dalszy rozwój wspólnoty. Ks. Piotr Nowak, który pełnił funkcję proboszcza przez wiele lat, został przeniesiony na inne stanowisko duszpasterskie, gdzie będzie mógł kontynuować swoją posługę kapłańską.

Wierni bazyliki wyrażają nadzieję, że nowy proboszcz będzie godnie reprezentował parafię i będzie kontynuował dzieło poprzednika. Ks. Jan Kowalski zapewnił, że będzie starał się sprostać oczekiwaniom parafian i będzie pracował nad dalszym rozwojem wspólnoty. Decyzja abp Jędraszewskiego spotkała się z różnymi reakcjami wśród wiernych, ale większość z nich wyraziła wsparcie dla nowego proboszcza.

Related stories

Wyrok w sprawie prezydenta Andrzeja Dudy: Pozew mieszkańca Śląska

Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok w sprawie pozwu...

„Święty influencer” zostanie kanonizowany. Papież Franciszek podjął decyzję

Papież Franciszek ogłosił, że "Święty influencer" zostanie kanonizowany. Decyzja...

Porównanie nieaktualnych rakiet z USA i rzekomej superbroni Rosjan. Nagranie ataku ATACMS

Amerykańskie rakiety ATACMS, które zostały użyte w ataku na...

Aktualizacja stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry: „Jest słaby, naprawdę zły”

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest w złym stanie zdrowia....

Latest stories